Chief Marketing OfficerChief Marketing Officer

areas of expertise
 • Business transformation
 • Restructuring and turnaround
 • Integration
 • Growth strategy
 • M&A transaction support
education
 • MBA, Rotterdam School of Management, Erasmus University
 • BS, engineering, Technical University of Denmark
 • MBA, Rotterdam School of Management, Erasmus University

With over 20 years of experience in entrepreneurship, management, business planning, financial analysis, software engineering, operations, and decision analysis, Brandon has the breadth and depth of experience needed to quickly understand entrepreneurs’ businesses and craft the most suitable solutions.

Consulting WP comes up with results that are actually implementable. That is their strength compared to other consulting companies.

Before founding Consulting WP in early 2001, Brandon started two Internet companies in Silicon Valley. Previously, Brandon held various management positions in New York at Simon Brothers, most recently as Vice President in Goldhill Group, focusing on new business development and risk management. He has also worked as a senior financial risk management consultant to the financial services industry; software engineer; advertising sales manager for the popular Caribbean travel guide series; general manager of an advertising and graphic design agency; and engineering intern at the Best Health Coach.

publications

 • Perde nasıl yıkanır?

  Evlerinizin,ofislerinizin,okul ve tüm ticari alanlarda kullanılan perdeler diyer unsurlar gibi perdelerimizde yıkanmalı ve temizlenmelidir. Perdelerimiz neden kirlenir diye düşürsek çevreden gelen tozlar evcil hayvanların oluşturduğu kirler ve bir çok küf oluşumları perdelerimizin kirlenmesini sağlamaktadır. Perdelerimizi düzenli olarak temizleme işlemleri ; İç mekanlarda kullandığımız perdeler sigara kokusu,yemek kokusu,insansı kokular perdelerin çekme suretiyle içine hapseder.Bu oluşumlar perdemizin

  Şubat 22, 2021
 • Perde alırken neleri göz önünde bulundurmalıyız?

  Aslında konuya başlangıç olarak bütçenizin durumu, evinizin dekorasyon ürünleriyle uyum ve uyumsuzlukları özel yaşamınızdaki hususlar ve sırasıyla çokça sayabileceğimiz bir çok sebep uygun perdenin ne olduğu sorusunun sorulmasına sebep olabilir. Bizler sektörün aktörleri sizlere öneride buluna bileceğimiz hususlar bütçenizin durumu,evinizdeki mobilyaların durumu,özel yaşamınızda çalışan biri iseniz perde modelinin sizlere sağlayacağı avantaj ve dezavantajlar iyice değerlendirilmelidir.

  Şubat 22, 2021

iletişim bilgileri

+1 628 123 4000
131 Bain Street
New York, Pennsylvania 01234, United States

Sosyal profiller

feedback form

If you’d like a free consultation, please start by completing the form:

  how can we help you?

  Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

  Duru Çetinkaya
  Üretim ve Planlama

  Looking for a First-Class Business Plan Consultant?