Evlerinizin,ofislerinizin,okul ve tüm ticari alanlarda kullanılan perdeler diyer unsurlar gibi perdelerimizde yıkanmalı ve temizlenmelidir.

Perdelerimiz neden kirlenir diye düşürsek çevreden gelen tozlar evcil hayvanların oluşturduğu kirler ve bir çok küf oluşumları perdelerimizin kirlenmesini sağlamaktadır.

Perdelerimizi düzenli olarak temizleme işlemleri ;

İç mekanlarda kullandığımız perdeler sigara kokusu,yemek kokusu,insansı kokular perdelerin çekme suretiyle içine hapseder.Bu oluşumlar perdemizin kirlenmesine ve güzel görünmemesine sebep olur.

Onun içindirki belirli bir peryodta perdelerin yıkanması gerekmektedir.Özelikle alerji olan kimselerde bu yıkama düzeni hiç aksatılmadan yapılmalıdır.

Perdelerimizi çamaşır makinasında yıkam süreci ;

Perde kumaş yapıları her kumaşa göre farklılık gösterdiğinden yıkama yapılacak kumaşın önerilen sıcaklık önerileri baz alınmalıdır.Perde yapısı itibari ile pamuksu olduğundan sıcaklık önerileri şiddetle dikkate alınmalıdır.

Zira dikkat edilmeyen hususlarda perdeniz çekme yapabilir.Fon perde veya kadifemsi perdeler suyu aşırı çekme durumda olduğundan elde yıkanması daha iyi olacağı kanısındayız.Çamaşır makinasında yıkarken aşağıdaki önerileri dikkate almanızı önemle rice ederiz.

Sırasıyla ;

Perdelerimizi elde yıkama süreci ;

Narin perde ve kumaşlar çamaşır makinalarında hem çekme hemde ruletlerden dolayı zarar görme olasılığı vardır.

Bundan dolayıdır ki bu tarz perdeleri elde yıkamak perdelerimize zarar vermeden temizlenmesini sağlayacaktır.Ağır kumaş ve kadifemsi perde ürünleri yıkama sonrası sıkma işlemi zor olacağından kuru temizleme firmalarının tercih edilmesi tavsiyemizdir.

Sırasıyla elde yıkama önerilerimiz ;

Perdelerimizi daha temiz kalmasını sağlamak ;

Bir başka blog yazısında görüşmek ümidiyle sonraki sizleri bilgilendireceğim blog yazım mekanizmalı perde grubu nasıl yıkanır olacaktır.

Unutmayın PERDE bir evin her şeyidir ….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir